Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €

Uutiset

Seuranmestaruuskisojen tulokset 12.12.2015

15.12.2015

Taipumattomat päätti huikean syyskautensa jouluisella viikonlopulla.
Lauantaina 12.12 pidettiin seuramestaruuskilpailut, joihin osallistumiseen ei ollut ikäkriteeriä eikä lisenssiäkään kyselty.
Tuomareina ja toimitsijoina toimivat valmentajien lisäksi seuran varttuneimmat huippuvoimistelijat.
Viikonloppuna järjestettiin myös Taipparilaisten joululeiri, johon saivat osallistua kaikki yli seitsemän vuotiaat jumpparit.
Näin ollen Lapin urheiluopistolla oli lauantaista sunnuntaihin melkoinen hyörinä, kun leiriläiset mm. harjoittelivat esityksiään, uivat ja pitivät pikkujouluja. Hiljaisuus oli sovittu klo 22, mutta sipinät ja supinat varmasti jatkuivat tuonkin jälkeen.
Pääasia, että kaikilla tuntui olevan hauskaa leirillä.
Sunnuntaina 13.12.2015 viikonloppu huipentui Peter Pan joulushown upeisiin esityksiin.
Kaikki Taipumattomien voimistelijat pääsivät näyttämään, mitä kaikkea on syksyn aikana opittu ja näytös osoittikin kuinka paljon seura on viime vuosina kehittynyt.
Tämä kehitys varmasti jatkuu tulevana vuonna, koska seura on panostanut kovasti huippuvoimisteluun unohtamatta harrastevoimistelua.

SEURANMESTARUUSKISOJEN 12.12.2015 TULOKSET

Tytöt v. 2009-2010 syntyneet

1. Moghireva Ekateriina
2. Salonen Nenna
3. Vaarala Sanni
4. Huhtalo Minttu
5. Autti Vanessa
6. Rytkönen Mira
7. Jomppanen Sunna-Maaria
8. Lång Akuliina
9. Haulos Tuuli
10. Pesonen Viivi
11. Rinne-Kanto Enni
12. Hietanen Ninni
13. Anttila Maria

Tytöt v.2008 syntyneet

1. Peltoniemi Elli
2. Nurmela Lumia
3. Kuoksa Aamu
4. Tanninen Helga
5. Teppola Roosa
6. Pesonen Peppi
7. Luukkonen Sara
8. Vehmas Malla
9. Ollila Ainoliina

Tytöt v.2007 syntyneet

1. Lönnström Unna
2. Paukkeri Heta
3. Sotaheimo Senja
4. Kumpu Sara
5. Koho Aleksandra
6. Beyer Maret
7. Kansanniva Peppi
8. Palojärvi Sofia
9. Honkanen Matilda
10. Siven Ronja

Tytöt v.2006 syntyneet

1. Harjula Veera
2. Salokangas Seela
3. Mikkola Anni
4. Pasanen Onerva
5. Karhumaa Weera
6. Mäenpää Inka
7. Kaukonen Venja
8. Pylväs Tuuli
9. Pennanen Hilla
10. Mursu Heta
11. Kumpuniemi Oona
12. Veijola Anna
13. Gullsten Olivia
14. Sääskilahti Ninni
15. Tanninen Venny
16. Valui Kristiina
17. Alm Silja-Maria
18. Luusua Mari
19. Pesonen Venla

Tytöt v.2005 syntyneet

1. Paloniemi Eerika
2. Hakala Sofia

Tytöt v.2004 ja aikaisemmin syntyneet

1. Huossa Heli
2. Periniva Pinja
3. Jauhojärvi Laura
4. Ahonen Aino
5. Middleton Sofia

Puolukat

1. Selkälä Milja
2. Karjalainen Nelli
3. Säily Saana
4. Shemeikka Sohvi
5. Katajamäki Ani
6. Lähde Sohvi
7. Närhi Iiris
8. Riekki Alessa
9. Riekki Avanda
10. Matero Milla
11. Poikela Nelli
12. Lönnström Orvokki

Hillat

1. Rattola Oona
2. Ojala Laura
3. Viiri Veera
4. Korpi Kerttu
5. Palo Heini
6. Poikela Enni

Pojat v.2009-2010 syntyneet alempi sarja

1. Varanka Elmeri
2. Yliriesto Arttu

Pojat v.2009-2010 syntyneet ylempi sarja

1. Karppinen Pete

Pojat v.2007 syntyneet 

1. Karppinen Topi
2. Lakkala Santeri

Pojat v.2006 syntyneet

1. Rinne Paavo
2. Kesti Johannes
3. Marttinen Leevi

Pojat v.2005 syntyneet

1. Still Vili
2. Romakkaniemi Niilo

15.06.2017Ilmoittautuminen syksyn 2017 ryhmiin auki!
29.06.2017Northern Lights Gymnastics Camp 1.9.-3.9.2017
23.05.2017Joukkuevoimistelun toinen kokeilukerta 31.5.2017
05.05.2017JOUKKUEVOIMISTELU STARTTAA TAIPPAREISSA SYKSYLLÄ 2017!
19.04.2017Taipumattomien kevätjuhla ja -leiri 12.-13.5.2017
12.03.2017NAISTENKYMPPI ROVANIEMI 2017!
31.01.2017Winter Gymnastics Camp 24.-26.2.2017
05.01.2017GYMSTART - ilmoittautumistilaisuus uusille voimistelijoille lauantaina 14.1.2017 kello 14-16
07.12.2016Tervetuloa Taipumattomien joulujuhlaan sunnuntaina 11.12.2016 klo 14.00!
06.11.2016TEAMGYMIN TREENILEIRI 20.- 22.1.2017 Rovaniemellä!

Siirry arkistoon »